PREZENTACIJA ODSJEKA ZA ROMANISTIKU MATURANTIMA JEZIČKOG SMJERA DRUGE GIMNAZIJE

U četvrtak 10. maja ove godine, našu školu su posjetili predstavnici Odsjeka za romanistiku Filozofskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu. Asistentica Seada Brkan i studenti treće godine grupe za latinski jezik i rimsku književnost, obratili su se učenicima u Multimedijalnoj sali naše škole. Prezentaciji su, uz učenike IV-3 i IV-4 razreda, maturante jezičkog smjera, prisustvovale i profesorice Ana Đogović i Hana Hodžić.

Studenti su predstavili studij na ovom odsjeku i sve mogućnosti koje se nude maturantima, ukoliko bi se opredijelili da studiraju latinski ili neki drugi romanski jezik. Učenici su pažljivo slušali prezentaciju i postavljali dodatna pitanja.

Nadamo se da će se ovakvih susreta predstavnika fakulteta i srednjoškolaca biti više u narednom periodu.