VELIKO ZVONO OZNAČILO KRAJ NASTAVE ZA MATURANTE

U utorak 15. maja ove godine ispraćena je još jedna generacija maturanata Druge gimnazije. Veliko zvono se oglasilo na drugom času poslijepodnevne smjene i označilo kraj nastave za generaciju maturanata 2014-2018.  Učenici su pohrlili iz svojih učionica u školsko dvorište, gdje su završetak srednjoškolskog obrazovanja proslavili uz igru i pjesmu. Razvili su transparente na kojim su pisale duhovite poruke profesorima i ostalim uposlenicima Druge gimnazije. Svi oni su zajedno zaslužni za njihov uspjeh. Proslavili su svoj dan na način koji dolikuje gimnazijalcima. Zahvalili su svim profesorima i uposlenicima škole na trudu i pomoći u godinama njihova školovanja. Nakon toga, zabavu su nastavili u sarajevskom Domu mladih, gdje je u ulozi DJ-a bio profesor Kenan Velić. Na kraju, maturantima možemo samo poželjeti mnogo zdravlja, sreće i uspjeha u daljem nastavku školovanja i poručuti im da smo ponosni na njih i njihove uspjehe.