MINSTAR KAZAZOVIĆ U POSJETI DRUGOJ GIMNAZIJI NA POČETKU NOVE ŠKOLSKE GODINE

U ponedjeljak 3. septembra školsko zvono je oglasilo početak nove školske 2018/2019. godine u Drugoj gimnaziji Sarajevo. Tom prilikom školu je posjetio ministar za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo prof. dr. Elvir Kazazović. U dvorištu škole priređen je prigodan doček za učenike, roditelje i profesore. Svečanost je počela intoniranjem himne Bosne i Hercegovine, nakon čega se prisutnima obratio direktor Druge gimnazije prof Seid Alibegović. Pozdravljajući sve prisutne, kazao je da je Druga gimnazija škola sa značajnom tradicijom, dobrim profesorima i učenicima koji postižu uspjehe na različitim takmičenjima. Svima je zaželio sretan početak nove školske godine. Nakon toga, prisutnima se obratio ministar za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo prof. dr. Elvir Kazazović. Istakao je da je Druga gimnazija škola koja implementira međunarodni IB program zasnovan na ishodima učenja. Govorio je i o aktuelnim projektima Ministarstva s ciljem reformisanja ukupnog obrazovnog sisitema. Svim profesorima, učenicima i zaposlenicima Druge gimnazije zaželio je sretnu i uspješnu novu školsku godinu. Nakon svečanosti, ministar Kazazović je u pratnji direktora Alibegovića obišao renoviranu salu i svlačionice za tjelesni odgoj, te razgovarao sa učenicima prvih razreda i profesorima naše škole. Istaknuta je dobra saradnja između škole i ministarstva, sa nadom da će se tako nastaviti i u budućnosti.