SARADNJA IZMEĐU DRUGE GIMNAZIJE I BIT ALIJANSE

U ponedjeljak 17. septembra ove godine u prostorijama naše škole potpisan je sporazum o saradnji između Druge gimnazije i Bit Alijanse, udruženja koje okuplja 47 vodećih kompanija iz oblasti IT industrije. Sporazum su potpisali direktor Druge gimnazije, prof. Seid Alibegović i gospodin Armin Talić, generalni menadžer Bit Alijanse. Cilj sporazuma je promocija softverske industrije među učenicima i mladim generacijama. Naša škola primjenjuje najsavremenije metode odgojno-obrazovnog rada i od 2000. godine članica je međunarodne IB organizacije. Također, opremeljena je najmodernijom računarskom opremom koja pomaže učenicima i profesorima u rješavanju svakodnevnih zadataka. Najnoviji projekat Druge gimnazije, koji ostvaruje u saradnji sa organizacijom Bit Alijansa, je IT klub koji ima za cilj poticanje tehničko-tehnoloških inovacija među srednjoškolskom omladinom. U planu je i uvođenje četverogodišnjeg IT smjera, te učešće u realizaciji projekata Centara za edukaciju nastavnika informatike u BiH.  S druge strane, Bit Alijansa je opredijeljena za aktivan rad na programima za obrazovanje širom BiH i saradnju sa školama.