POSJETA STUDENATA IZ TOKIJA

Već nekoliko godina traje program saradnje između Odsjeka za anglistiku sarajevskoga Filozofskog fakulteta i Univerziteta Toyo Eiwa iz Tokija. U okviru saradnje organizirana je posjeta studenata ovog univerziteta na čelu sa profesorom Sasajima Shigeruom. Cilj posjete je međusobno upoznavanje i interkulturalno povezivanje učenika i studenata iz Japana i Bosne i Hercegovine. U okviru posjete gosti su obišli veliki broj osnovnih i srednjih škola. Posjetili su i našu školu, gdje su prisustvovali časovima engleskog jezika, a domaćin im je bila profesorica Ida Avdibegović. Gosti iz dalekog Japana su bili zadovoljni viđenim, a na kraju posjete iskazana je želja za nastavkom saradnje kroz različite istraživačke projekte i nove mogućnosti razmjene nastavnika i studenata ovih fakulteta i osnovnih i srednjih škola u Sarajevu.