NOĆ ISTRAŽIVAČA 2018.

Kao i prethodnih godina, i ovog petka 28. septembra, učenici IB Diploma programa su, u okviru realizacije CAS aktivnosti, imali priliku da učestvuju u organizaciji i realizaciji projekta „Noć istraživača“. Ove godine manifestacija je održana pod motom „Let's steam- Stvarajmo nove prilike“, a učestvovao je veliki broj učenika, studenata i naučnika. Preko 40 volontera iz Druge gimnazije pripremalo je prostor, prezentacije, eksperimente i igre za posjetioce ovog događaja. Prostor između Zemaljskog i Historijskog muzeja BiH bio je premali da primi sve zainteresirane za sadržaje ovogodišnje „Noći istraživača“. Ideja ovog događaja, koji se istovremeno održava u nekoliko gradova BiH i širom svijeta, jeste proslaviti kreativnu stranu nauke, istražiti procese naučnog dostignuća, te popularisati nauku i naučnoistraživački rad uopće.