PREZENTACIJA UNIVERZITETA „CATTOLICA“ IZ MILANA

Krajem proteklog mjeseca u našoj školi održana je prezentacija Univerziteta „Cattolica“ iz Milana, kojoj su prisustvovali učenici IB Diploma programa, u pratnji profesorice Denise Kovačević, pedagoga-psihologa IB programa. Prezentacija je održana u sklopu programa profesionalne orijentacije učenika.Predstavljen je kapacitet univerziteta, programi studija, kampus i mogućnosti za strane studente Prezentacija je realizovana u prostorijama HUB387, u saradnji sa partnerskom agencijom VIA ACADEMICA iz Srbije, koja se bavi profesionalnom orijentacijom budućih studenata, kao i pomoći pri aplikaciranju za studije i školarine širom Evrope. Učenici su, pored prezentacije, imali mogućnost dobiti željene informacije od savjetnice Via Academice, Jovane Tintor, a u vezi sa  studiranjem i školarinama kako u Italiji, tako i u ostatku Evrope. Prisustvovanjem na ovoj prezentaciji, učenici su dobili i priliku za dalje besplatno individualno savjetovanje putem skajpa.