UČENICI DRUGIH RAZREDA U SREBRENICI

U ponedjeljak 8. oktobra ove godine, učenici drugih razreda IB i nacionalnog programa, posjetili su Srebrenicu. Učenici su u pratnji svojih razrednih starješina i profesora historije obišli kompleks Memorijalnog centra Potočari. Tamo su odali počast žrtvama genocida u Srebrenici iz jula 1995. godine.  Održan je i čas historije, a učenici su imali priliku i vidjeti stalnu izložbenu postavku unutar Memorijalnog centra. Posjeta je bila veoma emotivna i edukativna. To je bila prilika za učenike da se upoznaju sa događajima iz nedavne prošlosti, uz poruku da se takvi događaji pamte i nikada ne ponove. Inače, posjeta je realizovana u organizaciji Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade, a pored učenika naše škole bili su i učenici Gimnazije „Obala“ i Srednje građevinsko-geodetske škole.