PREDSTAVA „IZA ZATVORENIH VRATA“ PONOVO ODUŠEVILA PUBLIKU

U srijedu 10. oktobra ove godine, u prepunoj sali Pozorišta mladih ponovo je odigrana predstava učenika Druge gimnazije „Iza zatvorenih vrata“. Prikazivanje je organizovano uz obilježavanje 10. oktobra, Svjetskog dana mentalnog zdravlja. I ovaj put su učenici Druge gimnazije, na čelu sa profesoricom Amelom Vranac izmamili aplauze brojne publike koju su činili pedagozi i učenici sarajevskih srednjih škola. Prije samog početka predstave, prisutnim se obratio dr. Goran Čerkez, pomoćnik federalnog ministra zdravstva, koji je rekao da je jako značajno da se mladi ljudi upoznaju sa načinima prevencije i zaštite mentalnog zdravlja. Pohvalio je predstavu, za koju je istakao da je napravljena u maniru profesionalnih teatarskih kuća. Također je istakao značaj saradnje između Druge gimnazije i Ministarstva zdravstva FBiH, i izrazio nadu da će se ona nastaviti i u budućnosti. Učenici i profesorica Vranac su još jednom pokazali da su ovu predstavu radili s ljubavlju i otvorenog srca, što je najbolja garancija za njeno trajanje na daskama koje život znače.