STUDIJSKO PUTOVANJE U GRAZ

Učenici II, III i IV razreda DSD programa u sklopu projekta „Landeskunde“

u periodu od 03.10.2018. do 06.10.2018. boravili su u Austriji u gradu Grazu.

Studijsko putovanje je realizirano u pratnji profesorica Šeta Kenite, Marušić-Klepić Muruvete, Musemić Dženane i Srkalović Edite.

U periodu posjete učenici su obišli znamenitosti grada Graza kao što su: „ Das Schlossberg “, „Die Murinsel“, „Das Landhaus“ i mnoge druge, posjetili su muzej „Landeszeughaus”, te se sastali sa našim bivšim učenicima, sadašnjim studentima u Grazu. Imali su priliku da dobiju informacije vezane za upis na fakultet, priznavanje DSD diploma, informacije vezane za smještaj kao i druge za njih interesantne stvari.

Realiziran je jednodnevni izlet u Beč, gdje su se upoznali sa historijskim znamenitostima grada kao što su „Schönbrunn”, „Belvedere”, „Stephansdom” i drugim.

Bilo je to putovanje s mnogo pozitivnih utisaka, korisnih iskustava i impresija o kulturi i historiji Austrije.