SVJETSKI DAN MENTALNOG ZDRAVLJA

Učenici IB Middle Years Programme su u sklopu razvijanja Aproaches to learning vještina obilježili 10. oktobar – Svjetski dan mentalnog zdravlja. Cilj obilježavanja ovog bitnog datuma jeste razvoj afektivnih vještina, odnosno empatije, te razbijanje predrasuda i stigmatizacije populacije koja ima poteškoće sa mentalnim zdravljem.

Učenici II3 IB MYP: Tihana Krajtmajer, Nika Vujošević i Zlatan-Deni Pujagić su prezentovali svoj prošlogodišnji Community Project o temi „Depresija“, kako bi učenike detaljnije upoznali sa tipovima, uzrocima i posljedicama depresije, kao i mogućnostima liječenja. Nakon prezentacije učenici su napravili plakate sa afirmativnim porukama kako bi pomogli drugima da se osjećaju bolje.

Organizatorice radionice su ATL liderica Senada Bajrović i IB pedagog / psiholog Denisa Kovačević.