TRIBINA: POŠTOVANJE PREMA RODITELJIMA

Dana 16.11.2018. godine učenici drugog i trećeg razreda naše škole učestvovali su na tribini “Poštovanje prema roditeljima” kao dio aktivnosti Udruženja “Djeca stubovi svijeta”. Organizatorice i voditeljice ove tribine bile su Dajana Paradžik II1, Amina-Kamra Maglić III3 IB i Iman Bašović IV2 IB. Uvodnu riječ je imala predsjednica Udruženja, profesorica Fatima Hukić, a zatim su voditeljice tribine kroz niz pitanja dale učenicima priliku da iskažu i razmjene mišljenja i stavove vezane za ovu aktuelnu temu. Učenici smatraju da je potrebno poštovati roditelje jer im se time mogu zahvaliti na svemu što su im oni dali, ali i zbog toga što će se i oni sami jednog dana naći u istoj ulozi. Za zdrav odnos između djece i roditelja nužno je postići međusobno razumijevanje i povjerenje a za to je potrebna kvalitetna komunikacija.

“Bilo mi je zadovoljstvo prisustvovati i voditi tribinu, pogotovo u prisustvu prof. Fatime Hukić te podstaknuti moje vršnjake da više poštuju svoje roditelje i starije ljude”, kazala je Dajana Paradžik, učenica II1.