PREZENTACIJA UDRUŽENJA PARAPLEGIČARA

Učenici trećih i četvrtih razreda Druge gimnazije Sarajevo u srijedu 21.11.2018. godine u Multimedijalnoj sali naše škole imali su priliku da prisustvuju prezentaciji Udruženja paraplegičara USK, pod nazivom „Vozim, iako ne hodam“. Ovo udruženje edukuje buduće vozače, ali i sve ostale sudionike u saobraćaju o sigurnosti i saobraćajnoj kulturi, te o posljedicama neodgovornog i nesavjesnog ponašanja za volanom. Učenici su imali priliku čuti priču jedne od članica navedenog udruženja kojoj se, zbog njene nepažljive vožnje i nepridržavanja saobraćajnih pravila, život u potpunosti promijenio jer je, nažalost, ostala nepokretna do kraja života.

Učenici su također pogledali nekoliko edukacijskih videa koji prikazuju moguće  posljedice ukoliko se vozite s vozačem koji je pod uticajem alkohola ili ukoliko vozač i za trenutak skrene pažnju na nešto drugo, poput mobilnog telefona.  Na kraju prezentacije učenici su imali mogućnost da isprobaju naočare koje simuliraju vožnju pod uticajem alkohola ili opojnih sredstava.