VIA ACADEMICA

19.12.2018.godine učenici IB Diploma Programa imali su priliku prisustvovati prezentaciji Via Academice iz Beograda. Via Academica je kompanija specijalizovana za pomoć učenicima koji žele da studiraju u inostranstvu. Usmjereni su na pomoć učenicima da pronađu odgovarajuće programe na inostranim univerzitetima i da uspješno apliciraju na studije i stipendije širom svijeta. Savjetnice Via Academice Jovana Tintor i Zvjezdana Crnogorac potrudile su se da tokom ove prezentacije daju što više informacija učenicima, od potrebne dokumentacije za aplikaciranje, visine školarine u pojedinim državama, razlike između privatnih i državnih univerziteta i mogućnosti stipendiranja za učenike iz NON-EU država.

„Ovo je druga u nizu prezentacija inostranih univerziteta u saradnji s Via Academicom. Krajem mjeseca septembra učenici IB Diploma Programa prisustvovali su prezentaciji Universita Cattolica iz Milana, koja je održana u prostorijama HUB387. Učenici su bili zadovoljni i iskazali potrebu za sličnim prezentacijama, te smo predstavnice Via Academice danas ugostili u našoj školi i već dogovorili sljedeću prezentaciju na proljeće“, kazala je Denisa Kovačević, IB pedagog / psiholog.