KONKURS ZA NAJBOLJI LITERARNI RAD NA TEMU O JEZIKU

Aktiv profesora bosanskog, hrvatskog, srpskog jezika i književnosti raspisuje konkurs za najbolji literarni rad na temu o jeziku. Moguće je pisati u svim formama (poezija, proza, esej) na jednu od sljedećih tema:

• Slovo o jeziku
  • Dok živi jezik – živi i narod
  • Moj jezik – moj dom

Pravo učešća imaju svi učenici od I do IV razreda. Na radovima obavezno navesti ime, prezime i razred.  Radove slati na e-mail adresu Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli..  Konkurs je otvoren do 8. februara 2019.  Najbolje radove proglasit će komisija koju imenuje Aktiv, a tri najuspješnija rada bit će pročitana na centralnoj priredbi tokom manifestacije Dani maternjeg jezika u Drugoj gimnaziji Sarajevo, te objavljena na internet-stranici i fejsbuk stranici škole. Autorima najboljih radova bit će uručene prigodne nagrade.