TERENSKA NASTAVA

Tokom prvog polugodišta 2018/2019. školske godine učenici društvenog izbornog područja IV razreda imali su priliku raditi i učiti u sklopu terenske nastave iz predmeta Historija. Zajedno sa prof. Saminom Omanovićem učenici su posjetili važne kulturno- historijske i vjerske institucije u našem gradu. Učenici su imali zadatak da u parovima istražuju o kulturno-historijskoj baštini grada Sarajeva i da prezentuju svoje rezultate učenicima u svom odjeljenju. Ova istraživanja biće upotpunjena pisanjem seminarskih radova o istoj temi. U protekla 4 mjesca posjetili smo: vakufe Isa-bega Ishkovića – tekiju i džamiju; Gazi Husref-begovu džamiju, muzej i medresu; Sabornu crkvu Presvete Bogorodice u Sarajevu, Svrzinu, Despića i Inat-kuću; Gradsku vijećnicu i Muzej Sarajeva. U toku drugog polugodišta također su planirane posjete važnim spomenicima našeg grada.