ROĐENDAN DRUGE GIMNAZIJE

U ponedjeljak 21. januara ove godine Druga gimnazija proslavlja svoj 114. rođendan. Tog dana daleke 1905. godine,  Zajedničko ministarstvo finansija donijelo je akt o osnivanju realne škole u Sarajevu. Akt je potpisao zajednički ministar finansija Burijan. Škola je zvanično počela sa radom 1. septembra iste godine. U prvu generaciju upisalo se 113 učenika. Realna škola daje prednost većem broju časova iz matematike, prirodopisa, geometrijskog prostorničkog crtanja, fizike i hemije. Među predmetima je bio i bosanski jezik. Škola je kroz historiju promijenila ukupno deset naziva, a naziv Druga gimnazija Sarajevo dobija prvi put 1922. godine. Danas je naša škola moderna srednjoškolska ustanova koja svoje učenike obrazuje po najvišim međunarodnim standardima, i u kojoj radi visokokvalificirano nastavno osoblje. Svim zaposlenicima i učenicima Druge gimnazije čestitamo ovaj značajni dan.