UČENICI NAŠE ŠKOLE NA TAKMIČENJU MOCK TRIAL PROJEKTA

1. i 3. februara 2019. godine u Konjicu je održano takmičenje simulacije suđenja u kojoj su učestvovale gimnazije iz Banjaluke i Sarajeva. Ovom događaju prethodio je rad sekcije Mock Trial u našoj školi. U radu s učenicima bili su angažovani profesori Samin Omanović, Ismeta Trepalovac i stručnjaci Kantonalnog suda u Sarajevu, koji su svojim angažmanom približili način rada ove značajne institucije vlasti. Učenici, koji su odabrani da učestvuju na dodatnoj edukaciji u Konjicu, pokazali su izvrsno znanje i stečene vještine iz pravnih nauka.

Na održanoj simulaciji suđenja naši učenici su dobili pohvale, prigodne nagrade, a naročito je bilo  značajno stvaranje novih veza između učenika i predstavnika brojnih institucija koje su učestvovale u implementaciji ovog projekta. S tim u vezi zahvaljujemo se organizatoru National Center for State Courts i Inicijativi mladih za ljudska prava u BiH.