PROBLEMI MLADIH U PERIODU ADOLESCENCIJE

1. februara u multimedijalnoj sali škole učenici prvih i drugih razreda Nacionalnog programa prisustvovali su edukativnom predavanju koje je održala dr. Erna Mašić.

Na početku predavanja dr. Mašić govorila je o fizičkim i psihičkim karakteristikama adolescencije, a potom o tome s kojim problemima se mladi susreću danas.

Učenici su aktivno učestvovali u diskusiji i dobili odgovore na važna pitanja kao što su:

kako prepoznati problem i s kim razgovarati o tome, koja je uloga roditelja u rješavanju problema i koliko je bitna njihova podrška, te kada je potrebno uključiti stručnu osobu?

Predavanje je završeno uz poruku mladima: Svaki problem je rješiv, samo o njemu treba govoriti!

Ovu edukaciju organizovala je profesorica biologije Sanela Isaković u saradnji s pedagogicom Elidom Čaušević.