POSJETA INSTITUTU ZA JEZIK

U srijedu, 27. februara ove godine učenici I-1 MYP i II-1 MYP odjeljenja u pratnji profesora Vedada Mulavdića posjetili su Institut za jezik Univerziteta u Sarajevu. Posjeta je realizirana u okviru programa „Dani otvorenih vrata“ u sklopu manifestacije „Dani Instituta za jezik“.  Prigodno predavanje o historiji bosanskog jezika održao je stručni saradnik Haris Ćatović, MA. On je ukratko upoznao učenike sa fazama u razvoju bosanskog književnog jezika. Također, predstavljen je i historijat instituta, te prezentirana njegova izdanja. Na samom kraju druženja, za učenike je oraganizovan i kviz sa pitanjima iz historije jezika. Najviše tačnih odgovora imao je učenik II-1 MYP odjeljenja Jusuf Ali Rašidagić, koji je na poklon dobio knjigu Kultura govora, autora Milana Šipke, jedno od izdanja Instituta za jezik. Ovom prilikom još jednom je naglašena uspješna saradnja između Instituta za jezik i Druge gimnazije.