PROFESIONALNA ORIJENTACIJA

U okviru programa profesionalne orijentacije 26. februara 2019. godine, predstavnici Univerziteta u Sarajevu informisali su naše maturante o različitim studijskim programima fakulteta, te njihovim specifičnostima studiranja. Fokus je bio na Filozofskom fakultetu koji nudi veliki broj odsjeka. U cilju realizacije planiranih aktivnosti kampanje Budi šta jesi, studiraj šta želiš i pružanja pomoći svim učenicima pri profesionalnoj orijentaciji, u periodu upisa na visokoškolske ustanove, planirani su termini Dana otvorenih vrata fakulteta / akademija Univerziteta u Sarajevu. Učenici su upoznati i sa manifestacijom Budi student fakulteta / akademije UNSA jedan dan, koja pruža jedinstvenu priliku svim zainteresovanim za neposredno upoznavanje s načinima i kriterijima upisa na željeni fakultet / akademiju.