POSJETA PROF.DR. CATHERINE DUNN SHIFFMAN

U okviru saradnje Univerziteta u Sarajevu, Shenandoah University i Bridgewater Collegea iz  Virginije, USA, prof.dr. Catherine Dunn Shiffman je sa kolegom na projektu, prof.dr. Harisom Cerićem sa FPN-a, u četvrtak, 7.3.2019. posjetila i Drugu gimnaziju Sarajevo. Profesore su ugostili direktor škole, Seid Alibegović i prof. Elmana Cerić.
Profesorica Shiffman je bila zainteresirana za rad i rezultate škole, a poseban interes iskazala je za izazove implementacije IB i nacionalnog programa. Direktor Alibegović je upoznao profesoricu Shiffman sa historijatom i kontinuiranim uspjesima Druge gimnazije Sarajevo.
Profesorica je imala priliku upoznati i američkog učenika Evana Colta, iz programa razmjene učenika, koji pohađa IB program u našoj školi.

Također, razgovaralo se i o mogućnosti stipendiranja naših učenika od strane Shenandoah Universityja.

Na kraju posjeta školi, profesorica Shiffman je izrazila zahvalnost iskazanim gostoprimstvom, ali i naglasila da je moto škole "Simply the best", u potpunosti opravdan!