JEDAN DAN, DRUGA ŠKOLA

Naša škola je kao i proteklih godina učestvovala u projektu razmjene učenika koji organizuje Mreža Vijeća učenika Kantona Sarajevo pod nazivom Jedan dan, druga škola. Cilj ove razmjene je da učenici sarajevskih gimnazija i tehničkih škola zamjene školske klupe na jedan dan. Tako su u četvrtak 7. 3. 2019. godine učenici naše škole prisustvovali nastavi u Srednjoj mašinskoj tehničkoj školi, a učenici navedene škole su bili naši gosti. Na taj način su dobili priliku da se upoznaju s drugarima iz druge škole, nastavnim planom i programom, školskim ambijentom i klimom, kao i da ostvare nova prijateljstva.

Dajana Paradžik, učenica II1, prenosi svoje iskustvo: “Učestvovala sam u projektu Jedan dan, druga škola. Posjetili smo Srednju mašinsku tehničku školu a domaćin nas je lijepo dočekao. Atmosfera u razredu je bila super, učenici su se družili s nama. Profesori su i nama dali priliku da pokažemo svoje znanje iz gimnazije u stručnim predmetima gdje se primjenjuje fizika i matematika. Veoma sam zadovoljna posjetom.”

U galeriji fotografija možete vidjeti zabilježenu atmosferu.