KOJI SMJER ODABRATI?

1. 3. 2019. u multimedijalnoj sali naše škole učenici četvrtih razreda su prezentovali izborno područje koje pohađaju.

Tako su učenici drugih razreda imali priliku čuti iskustva četiri učenika: Ahmedina Hasanovića, koji pohađa matematičko-informatički smjer, Azre Krehić s prirodnog područja, Ene Avdić, koja je govorila o specifičnostima jezičkog izbornog područja i Faruka Hajdarevića s društvenog smjera.

Maturanti su govorili o predmetima koji su specifični za određeni smjer, fondu časova, oblastima koje se detaljnije obrađuju i slično. Također, razgovarano je i o mogućnostima i prednostima smjerova pri upisu na fakultet.

Nadamo se da će učenici nakon dobijenih detaljnih informacija lakše riješiti dilemu koji smjer odabrati.