BARD COLLEGE BERLIN

Dana 26. 3. 2019. godine učenici naše škole imali su priliku da se informišu o mogućnostima studiranja na Bard koledžu u Berlinu, svjetski poznatom kaledžu koji ima kampuse širom svijeta. Predstavnik Andres Martinez je učenicima dao sve bitne informacije o studiranju na kampusima ovog koledža: studijske oblasti, odabir predmeta, mogućnosti kombinovanja predmeta iz različitih oblasti (npr. Fizika i Likovna umjetnost), uslovi i rokovi za upis, metode rada u manjim grupama, kroz diskusiju i slično. Ono što je učenike najviše zanimalo jeste način finansiranja studija. Andres im je objasnio da 80% studenata dobije punu školarinu, dok ostali plaćaju samo jedan manji dio, ali i da učenici imaju mogućnost da rade sa studentskom vizom.