NO TOBACCO DAY

28. 5. 2019. godine učenica trećeg razreda IB Diploma Programa Ema Konjhodžić održala je prezentaciju „No tobacco day“ za učenike prvog razreda IB Middle Years Programme u sklopu razvijanja ATL (Approaches to learning) vještina. Cilj prezentacije je obilježavanje 31. maja – Svjetskog dana borbe protiv pušenja. Pored ukazivanja na mnogostruku štetnost pušenja duhana, učenici su se dotakli i teme konzumiranja nargile koja je u posljednjem periodu sve zastupljenija među mlađom populacijom a nargila barovi se otvaraju čak i u blizini školskih objekata. Jedan od najvažnijih faktora za počinjanje pušenja je to što se pušenje doživljava kao odraz zrelosti. I u slučaju cigareta, ali i nargile, za mlade je presudan upravo vršnjački pritisak, kako ne bi bili omalovažavani ili izostavljani od grupe.