INFORMACIJA O UPISU IB MYP PROGRAM DRUGE GIMNAZIJE ZA UČENIKE, STRANE DRŽAVLJANE / NOTICE FOR STUDENTS FOREIGN CITIZENS INTERESTED IN ENROLLING THE IB MIDDLE YEARS PROGRAM

Učenici, strani državljani, koji se žele upisati u prvi razred IB Middle Years programa (IB MYP) Druge gimnazije Sarajevo, a koji nisu polagali eksternu maturu, svoje dokumente trebaju donijeti u prostorije Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo, Ul. Reisa Džemaludina Čauševića br. 1 (soba 216) od 26.6. 2019. godine od 9.30 – 13.30h.

Za ove učenike predviđeno je 12 slobodnih mjesta, na osnovu odluke Vlade Kantona Sarajevo. Lista kandidata će biti formirana na osnovu istih kriterija kao i prilikom online upisa. Bliže informacije o upisu nalaze se na linku Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo.  Dodatne informacije  o školi i samom MYP sistemu obrazovanja pogledajte na  web- stranici Druge gimnazije Sarajevo.

Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade: https://mon.ks.gov.ba/aktuelno/novosti/obavijest-za-ucenike-iz-inostranstva-i-ucenike-iz-drugih-kantona-koji-nisu-0

Students, foreign citizens, who are interested in enrolling the IB Middle Years Program in Druga gimnazija Sarajevo, but who do not access the online enrollment, the required documents should be submitted to Ministry of Education, Science and Youth of Sarajevo Canton, Reisa Džemaludina Čauševića 1 (room 216), from 26 June 2019, every working day from 9:30 am to 1:30 pm.

Based on the decision of the Ministry of education, 12 free places to enroll are foreseen for these students. Candidate list will be created on the basis of the same criteria as well as online enrollment. For more details please visit the link from the web site of Ministry of education bellow. For more information about the IB MYP in Druga gimnazija Sarajevo, please visit the school web site.

Ministry of education: https://mon.ks.gov.ba/aktuelno/novosti/obavijest-za-ucenike-iz-inostranstva-i-ucenike-iz-drugih-kantona-koji-nisu-0