OBAVIJEST O POČETKU NOVE ŠKOLSKE GODINE

Obavještavaju se učenici Druge gimnazije Sarajevo da će nastava u školskoj 2019/2020. godini započeti u ponedeljak, 2. septembra 2019. godine. Prvi dan nove školske godine učenici prvih i drugih razreda će u školu doći u 09:00 sati, a učenici trećih i četvrtih razreda u 11:00 sati.

Učenici su dužni upisati se u novu školsku godinu 2. septembra 2019. godine a za upis trebaju donijeti sljedeće dokumente:

• Svjedodžbu o prethodno završenom razredu srednje škole ( za učenike IB Middle Years Programa obje svjedodžbe, na engleskom i na bosanskom jeziku)
  • Izvod iz matične knjige rođenih, original ili ovjerenu kopiju

Učenici prvog razreda ne donose navedenu dokumentaciju s obzirom da su je već predali u julu mjesecu.

Raspored učionica za sve razrede  će biti oglašen na ulazu u školu.

O načinu uplate i visini prticipacije u troškovima školovanja učenici nacionalnog programa biće obvješteni nakon donošenja odluke Školskog odbora Druge gimnazije Sarajevo.