KURS ITALIJANSKOG JEZIKA U SIENI

Učenice jezičkog izbornog područja Druge gimnazije Sarajevo, Leila Ljubunčić i Nina Savić, stipendistice Ambasade Republike Italije, mjesec dana ljetnog raspusta provele su  u Italiji. Pohađale su jednomjesečni kurs italijanskog jezika na Univerzitetu za strance u Sieni. Na početku edukacije, učenice su testirane, nakon čega im je dodijeljen kurs za nivo B1. Po završetku nastave, uspješno  su položile ispit  odličnim ocjenama.

Osim učenja, vrijeme su korisno provele obilazeći mnogobrojne muzeje, kušajući italijanske specijalitete, te posjećujući Firenzu, Pisu, Montalcino i toskanske plaže.  Za vrijeme svog boravka u Sieni, imale su priliku prisustvovati i Paliu, konjskim utrkama koje se održavaju dva puta godišnje i koje su karakteristične za Sienu.