DAN UČITELJA

Povodom 5. oktobra, Međunarodnog dana učitelja, u organizaciji Ministarstava za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo u Domu mladih priređena je centralna svečanost. Na početku manifestacije, prisutnima se obratila ministrica Zineta Bogunić, koja je istakla važnost obilježavanja ovog dana i značaj koji odgajatelji, učitelji, nastavnici i profesori imaju za društvo u cjelini. Nakon toga je uslijedio prigodan muzički i scenski program učenika sarajevskih osnovnih i srednjih škola. Dodijeljene su i nagrade najboljim učenicima, profesorima i direktorima za rezultate koje su postigli u protekloj školskoj godini. U kategoriji najboljih profesora gimnazija nominiran je bio Amar Bašić,  profesor matematike u našoj školi, dok je nagradu u kategoriji direktor srednje škole u 2018/2019. godini dobio prof Seid Alibegović, direktor Druge gimnazije. Nakon ceremonije, prof Alibegović je istakao da je ponosan zbog toga što je dobio ovu nagradu, koja pripada svim uposlenicima Druge gimnazije i koja ističe njihov trud, rad i zalaganje u obavljanju zadataka s ciljem pružanja što kvalitetnijeg obrazovanja našim učenicima. Nakon svečanosti, upriličeno je prigodno druženje sa kolegama iz ostalih sarajevskih škola.