POSJETA STAROJ PRAVOSLAVNOJ CRKVI

U četvrtak  17. oktobra 2019. učenici četvrtih razreda  koji pohađaju kulturu religija i vjeronauku, posjetili su Staru pravoslavnu crkvu u Sarajevu, u pratnji predmetnih profesorica  Enise Karamešić i  Mukereme Hadžić.

Tom prilikom učenicima je prigodno predavanje  održao Delibor Kajević, kustos Muzeja Stare pravoslavne crkve, koji ih je upoznao, ne samo sa historijom jedne od u svijetu najstarijih kršćanskih crkava, nego i sa svetinjama i relikvijama u crkvi, kao  i urbanim legendama koje se vežu za njih.

Posjeta je za učenike bila prilika da saznaju nešto novo o historijskim vrijednostima i kulturnim znamenitostima posjećenih spomenika, te da održe drugačiji nastavni čas, uz  ugodnu gradsku šetnju.