RADIONICA ZA UČENIKE U GETE INSTITUTU

U četvrtak 31. oktobra ove godine, učenici I-5 razreda u pratnji profesora Emira Ševe posjetili su Gete institut u Sarajevu. Učenici su upoznali rad i djelatnost ove značajne kulturne institucije, koja gradi mostove prijateljstva  između naroda Bosne i Hercegovine i Njemačke. Tokom posjete institiutu, imali su priliku upoznati se sa aktuelnim projektima, posjetiti biblioteku i čitaonicu. Za naše učenike organizovana je zanimljiva radionica na njemačkom jeziku, a tema je bilo poznavanje različitih historijskih perioda. Ova posjeta je značajna tim prije što  učenici I-5 pohađaju nastavu historije na njemačkom jeziku, pa današnja posjeta bijaše prilika da dodatno usavrše svoje znanje njemačkoga jezika i steknu dragocjena znanja i iskustva.