UČENICI DRUGE GIMNAZIJE U AKCIJI „PAINTBACK“

U okviru projekta „Budi inspiracija“, koji uz podršku USAID-a  realizuje udruženje Infohouse, učenici naše škole su, zajedno sa vršnjacima iz nekoliko škola sa područja cijele Bosne i Hercegovine, realizovali su akciju  pod nazivom „Paintback“. Riječ je o tome da se prefarbaju grafiti uvredljivog sadržaja i zamijene onima koji sadrže inspirativne poruke za mlade ljude. Akcija je realizovana na nekoliko lokacija u Sarajevu, a prekrečeni su zidovi na stambenim zgradama. U akciji su učestvovali učenici  trećeg i četvrtog razreda IB Diploma programa, u okviru CAS aktivnosti. Ova značajna akcija je pokazala kako samo ujedinjeni  mladi iz svoih dijelova Bosne i Hercegovine mogu doprinijeti  stvaranju boljeg okruženja i poslati poruke ljubavi, mira i prijateljstva.