STUDIJSKO PUTOVANJE U GRAC

U periodu od 29. oktobra do 1. novembra ove godine učenici drugog i trećeg razreda koji slušaju DSD program njemčkog jezika su, uz pratnju profesorica Edite Srkalović, Kenite Šete, Muruvete Marušić-Klepić i Dženane Musemić, realizovali studijsko putovanje u Grac, glavni grad austrijske savezne države Štajerske. Cilj putovanja je upoznavanje novih mjesta i kultura te usavršavanje znanja njemačkoga jezika. Tokom četvreodnevne posjete učenici su obišli brojne kulturne znamenitosti Graca, gradske muzeje, a posebno je bila zanimljiva posjeta tvornici čokolade „Zotter“. Bila je to prilika da se sazna i nauči dosta ne samo o kulturi ovog grada, već i Austrije općenito. Profesorice su ohvalile učenike za primjerno ponašanje i vladanje tokom studijske posjete, koja će svima ostati u lijepoj uspomeni.