DRUGA GIMNAZIJA NA CAS KAMPU

U periodu od  24. do 27. oktobra ove godine, u Banjoj Luci održan je prvi CAS kamp, u organizaciji tamošnje gimnazije. Pored domaćina, na kampu su učestvovali i učenici Koledža ujedinjenog svijeta iz Mostara i Druge gimnazije Sarajevo. Kamp je održan u mjestu Gornja Pecka pored Mrkonjić-Grada, uz brojne edukativne, sportske i društveno korisne aktivnosti. Osim druženja sa učlenicima iz drugih IB škola u Bosni i Hercegovini, naši učenici su učestvovali u kreativnim radionicama, pješačili do izvora rijeke Sane, učili o prikupljanju i sortiranju gljiva i drugim korisnim aktivnostima.  Na ovom kampu našu školu su predstavljali sljedeći učenici: Nika Vujošević, Hanan Sijerčić, Sara Keserović, lada Abduzaimović, Din Gušmirović, melika Borovina i Amina Kamra Maglić, uz pratnju profesorica Aide Muftić i Nudžejme Efendić.