UČENICI DRUGE GIMNAZIJE NA „STEM“ SAJMU

U utorak  19. novembra ove godine u Mostaru je otvoren prvi Stem sajam u organizaciji asocijacije Save the Childern za sjeverozapadni Balkan. Sajam se održava u okviru projekta unapređenja osnovnog učenja i obrazovanja u Bosni i Hercegovini, a finansira ga USAID. Učenici II-3 MYP odjeljenja naše škole, u pratnji profesorice Dževdete Dervić na sajmu su predstavili svoj projekat pod nazivom „Eco-friendly house“. Riječ je o projektu koji govori o zaštiti životne sredine i poboljšanju energetske efikasnosti. Ovakvi projekti su izuzetno važni za razvijanje svijesti učenika o značaju naučnih istraživanja koji unapređuju energetsku efikasnost. Ciljevi ovog sajma su također i promovisanje naučnog rada, istraživanja, kritičkog razmišljanja i dobre komunikacije između učenika i profesora, što su sve vrijednosti koje učenici naše škole posjeduju i prepoznaju.