DRUGA GIMNAZIJA DOMAĆIN PREDSTAVLJANJU REPUBLIKE INDONEZIJE

U utorak 19. novembra ove godine našu školu su posjetili predstavnici ambasade Republike Indonezije u Bosni i Hercegovini. Posjeta je organizovana u okviru projekta predstavljanja Indonezije srednjim školama u Kantonu Sarajevo. Goste su, u prostorijama Mulitimedijalne sale naše škole, dočekali direktor Druge gimnazije prof Seid Alibegović i profesorice geografije Anesa Smailhodžić-Jasika i Selveta Abdić. Poželjeli su im dobrodošlicu i uručili monografije Druge gimnazije. Nakon toga održana je multimedijalna prezentacija na temu predstavljanja ove azijske zemlje, a bilo je riječi i o dugogodišnjim prijateljskim odnosima između Bosne i Hercegovine i Indonezije. Prezentaciji su prisustvovali učenici III-2 razreda nacionalnog, te I-1 i II-3 IB MYP programa.  Tom prilikom učenici su saznali dosta novih stvari u vezi sa prirodom, geografijom, kulturom i privrednim potencijalom  Indonezije. Na kraju ovog lijepog druženja, učenicima su uručeni i prigodni pokloni.