KLUB MATEMATIKE POČEO S RADOM

U subotu 23. novembra ove godine održan je Ulazni test za kandidate koji se žele priključiti Klubu matematike Druge gimnazije Sarajevo. Veliki broj zainteresovanih kandidata, učenika VIII i IX razreda osnovnih škola iz svih dijelova Kantona Sarajevo stigli su pred našu školu u želji da okušaju svoju matematičku sreću. Prije samog testiranja u prepunom holu škole, učenicima, njihovim nastavnicima i roditeljima obratili su se profesori Emir Kalajdžija i Amar Bašić, koji su svima poželjeli dobrodošlicu u Drugu gimnaziju i istakli da je ovo prilika za sve talentovane matematičare da pokažu svoje znanje i spreme se za takmičenja različitih nivoa. Testiranje je održano u šest učionica, a učenici su imali preko dva sata vremena da riješe test od ukupno pet zadataka. Tokom trajanja testa, profesori Kalajdžija i Bašić su s velikim strpljenjem objašnjavali učenicima nedoumice koje su se javljale kod nekih u vezi sa pojedinim zadacima. I ovo subotnje testiranje još jednom je pokazalo koliki značaj Klub matematike ima za popularizaciju ne samo ovog predmeta, već i naše škole u cjelini.