MUZIČKI PROJEKAT „zBEDNDaj“

U periodu od 29. novembra do 1. decembra ove godine, šesnaest učenika Druge gimnazije na čelu sa profesorom Saminom Omanovićem bili su domaćini veoma interesantnog muzičkog projekta pod nazivom „zBENDaj“. Ovaj projekat okupio je preko pedeset učenika i profesora iz Sarajeva,  Tuzle, Banje Luke, Koprivnice i Užica. Cilj ovog jedinstvenog projekta je povezivanje učenika iz regiona i uživanje u dobroj muzici. Na sceni kultnog sarajevskog kluba „Sloga“ nastupio je veliki broj učeničkih muzičkih  grupa iz ovih gradova. Dvije noći posjetioci su mogli uživati u dobroj muzici i odličnom provodu. Pored ovog programa organizovane su i radionice i panel-diskusija sa poznatim bosankohercegovačkim muzičarem i čalnom grupe „Konvoj“ Hamdijom Salihbegovićem. Finansijsku podršku ovom projektu pružili su Inicijativa mladih za ljudska prava i USAID. Gosti su iskazali oduševljenje viđenim i doživljenim i istakli su da jedva čekaju sljedeće okupljanje, u nekom drugom gradu.