BORIS STANKOVIĆ DOBITNIK NAGRADE FEDERALNOG MINISTARSTVA OBRAZOVANJA I NAUKE

Na svečanosti održanoj u Mostaru federalna ministrica obrazovanja i nauke Elvira Dilberović uručila je nagrade najboljim učenicima osnovnih i srednjih škola u Federaciji BiH za školsku  2018/2019. godinu. Kantonalna ministarstva nominovala su po 3 najbolja učenika iz osnovnih i srednjih škola, pa je nagrađeno ukupno 60 učenika.

Jedan od najvećih aplauza Kongresnom dvoranom u Mostaru prolomio se kad je po svoju nagradu izašao učenik naše škole Boris Stanković. Boris je ovu nagradu zaslužio zahvaljujući sjajnim rezultatima prošle godine, među kojima su sreberna medalja na Balkanskoj matematičkoj olimpijadi, srebro na Mediteranskoj matematičkoj olimpijadi i prva nagrada na Evropskom matematičkom kupu.

Nažalost, zbog pravila da je moguće nominovati samo jednog učenika iz svake škole Boris je jedini učenik naše škole koji je dobitnik ovog vrijednog priznanja. To je zaista šteta ako uzmemo u obzir da su pored Borisa i mnogi drugi učenici naše škole prošle godine postigli sjajne rezultate.