FARUK ŠAHAT I DENI PARALOVIĆ U ZBORNIKU MATICE HRVATSKE

U srijedu 11. decembra ove godine u Multimedijalnoj sali Općine Novi Grad predstavljen je Zbornik književnih radova sarajevskih srednjoškolaca, koji je objavila „Matica hrvatska“ u Sarajevu. U zborniku su objavljeni nagrađeni književni radovi sarajevskih srednjoškolaca, koji su se prijavili na ovogodišnji konkurs Matice hrvatske. Među nagrađenim učenicima bili su i Faruk Šahat, učenik IV razreda naše škole i Deni Paralović, učenik II-1 razreda. U zborniku su štampani tekstovi „Indijanci“, „Vojadžer“ i „Potraži sebe u onom ko te voli“ Faruka Šahata, te tekstovi Denija Paralovića:  „Strah“, „Otišla si“ i „Sarajevski čuvari“. Tekstove su izabrale profesorice Elma Bećirević i Adila Salibašić, koje su dobile prigodne zahvalnice za učešće na ovom konkursu. Naš pjesnik Faruk Šahat bio je jedan od ovogodišnjih laureata književne nagrade. Inače, ova dva talentirana mladića ističu se svojim književnim stvaralaštvom. Deni je prije nekoliko mjeseci objavio i predstavio svoju prvu zbirku pjesama, a Farukovu knjigu očekujemo uskoro. Čestitamo nagrađenim učenicima i profesoricama.