HUMANITARNI DAN DRUGE GIMNAZIJE

Kraj prošle godine u našoj školi obilježio je događaj pod nazivom ”Humanitarni dan Druge gimnazije”. Organizator događaja bilo je Vijeće učenika naše škole u saradnji s Crvenim križom Općine Centar, a koordinirala je profesorica Denisa Kovačević. Cilj je bio prikupljanje novca za školu “Sami Frasheri” u Albaniji, koja je stradala u zemljotresu. Cjelodnevni program počeo je zvaničnim otvaranjem, kojem je prisustvovao premijer Kantona Sarajevo, Edin Forto, te ministri u Vladi Kantona Sarajevo Amel Kovačević, Srđan Mandić i Haris Bašić, te načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić. Pored domaćih visokih zvanica, Humanitarni dan je posjetio i počasni konzul Albanije u Bosni i Hercegovini gospodin Muharem Zejnullahu. Nakon svečanog otvorenja, uslijedio je Humanitarni bazar učenika Druge gimnazije, na kojem su izložili vlastite rukotvorine. Drugi dio manifestacije obilježila je premijera predstave “Prije zvona”, koju je izvela Dramska sekcija, a režirala profesorica Ida Avdibegović. Na kraju je oragnizovan i koncert na kojem su nastupili školski bend “Zbendaj u Drugoj”, bend Treće gimnazije "Kontrapunkt", zatim vokalna solistica Amina Bilalbegović, mlade nade Hip Hop-a Shizi i Nyca, te DJ Merakoon. Vijeće učenika Druge gimnazije Sarajevo se zahvaljuje na velikodušnom doprinosu, te direktoru Seidu Alibegoviću, sponzorima i predstavnicima vlasti i medija.