SARADNJA EKOPAKA I DRUGE GIMNAZIJE

Učenici drugih razreda IB Middle Years programa naše škole svake godine u okviru Personalnog projekta iznova oduševe svojim originalnim idejama. Takvu jednu ideju realizirao je učenik II-2 MYP razreda Tarik Gušić, koji je osmislio projekt selektivnog prikupljanja i reciklaže PET ambalaže. U svrhu realizacije ovoga projekta u prostorijama škole postavljena su tri seta kanti za selektivno odlaganje otpada, te je organizovan njihov prevoz na reciklažu. Ovaj projekat je realiziran u saradnji s firmom „Ekopak“ iz Sarajeva, vodećom kompanijom koja se bavi upravljanjem ambalažnim otpadom u Bosni i Hercegovini. Iz ove kompanije pozdravili su ideju našeg učenika i izrazili zadovoljstvo zbog saradnje s našom školom, jer se na taj način omladina educira o važnosti selektivnog odlaganja ambalažnog otpada i njegove reciklaže.  Supervizor na ovom projektu bila je profesorica Stanislava Marjanović, koja je iskazala važnost educiranja o temama čuvanja životne sredine.