3. DANI MATERNJEG JEZIKA U DRUGOJ GIMNAZIJI SARAJEVO

U godini kad obilježava 115. godišnjicu svog postojanja Druga gimnazija treći put organizira manifestaciju Dani maternjeg jezika, kojom učenici i profesori naše škole obilježavaju 21. februar, Međunarodni dan maternjeg jezika. Ovogodišnja manifestacija trajat će od 21. od 25. februara, a pripremljen je raznovrstan program: promocija inkluzivne prakse u školama,obilježavanje važnih datuma za historiju bosanskoga jezika, prezentacije, predavanja, izložbe i radionice. Ovogodišnji program bit će realiziran u saradnji s Prosvjetno-pedagoškim zavodom Kantona Sarajevo, Bibliotekom grada Sarajeva i Institutom za jezik Univerziteta u Sarajevu. Ovom manifestacijom želimo promovisati značaj proučavanja maternjeg jezika, važnost očuvanja i njegovanja različitosti, te značaj jezika kao oruđa kulture svake zajednice.  Dobro nam došli!