PREDAVANJE O VJEŠTINI KOMUNIKACIJE

Drugog dana manifestacije “Dani maternjeg jezika”, 24. februara ove godine u Multimedijalnoj sali naše škole viša stručna saradnica Instituta za jezik Univerziteta u Sarajevu, mr. sc. Aida Kršo održala je predavanje pod naslovom “Medijska kultura i savladavanje komunikacijskih i govorničkih vještina”. Na početku  predavanja, prisutnima se obratio direktor škole, prof. Seid Alibegović, koji je istakao zadovoljstvo zbog saradnje između Druge gimnazije i Instituta za jezik. Također, gošći je u ime naše škole uručio i prigodan poklon– Monografiju Druge gimnazije. Tokom predavanja, kojem je prisustvovao veliki broj učenika i profesora bosanskog jezika   i književnosti, istaknuta je važnost njegovanja govorničkih vještina za uspjeh u životu. Učenici su imali priliku da čuju nove podatke o tome kako se vještina i verbalne i neverbalne komunikacije uči, te kako čovjekov uspjeh na mnogim životnim poljima zavisi u velikoj mjeri od njegove vještine komuniciranja i saopćavanja vlastitih ideja. Predavanje je bilo posebno korisno za naše učenike, koji u programima većine predmeta imaju zadatke unutar kojih usmeno prezentiraju svoja saznanja o nekoj temi. Nakon predavanja upriličena je kratka diskusija, tokom koje su učenici postavljali zanimljiva pitanja.