OBILJEŽEN DAN NEZAVISNOSTI BOSNE I HERCEGOVINE

U petak, 28. februara ove godine priredbom učenika Druge gimnazije obilježen je 1. mart, Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine. Priredbi je prisustvovao veliki broj učenika, profesora i drugih gostiju. Priremljen je bogat program.  Na početku priredbe prisutnima se obratio direktor Druge gimnazije, prof. Seid Alibegović, koji je istako važnost ovog datuma i opredjeljenje naše škole da obilježava sve važne historijske događaje. Članice Historijske sekcije Emina Hamamdžić i Nejra Muhić u besjedi, specijalno pripremljenoj za ovu svečanost, podsjetile su prisutne na značaj ovoga datuma u novijoj historiji Bosne i Hercegovine. Nakon toga članovi literarne sekcije Neira Joldić i Tarik Rahmanović proičitali su svoje literarne radove, kojima su oduševili sve prisutne. Za muzički dio programa bio je zadužen  hor i orkestar Druge gimnazije, koji je prisutne počastio trima lijepim pjesmama. Voditeljica programa bila je Naida Jahović. U sklopu obilježavanja ovog praznika, u školi je otvorena i izložba plakata pod naslovom „Bosna i Hercegovina od srednjeg vijeka do nezavisnosti“, u kojoj su članovi Historijske sekcije u obliku stripa ispričali priču o složenoj povijesti naše domovine. Svoj doprinos realiziciji priredbe dali su profesori Emir Ševa, Jasmina Hasanbegović-Herenda, Lejla Avdagić i Vedad Mulavdić.