OSMOMARTOVSKO DRUŽENJE

Krajem prošle sedmice u prelijepom ambijentu sarajevskog restorana „Golf klub“ organizirano je osmomartovsko druženje za uposlenice Druge gimnazije. Druženju je prisustvovao veliki broj naših kolegica, koje su u prijatnoj atmosferi provele prelijepo veče. Na početku svečanosti, prisutnima se obratio direktor Druge gimnazije, prof Seid Alibegović, koji je svim uposlenicama naše škole čestitao 8. mart, Međunarodni dan žena. Tom prilikom istakao je da žene čine većinu u kolektivu naše škole, kao i da su zastupljene na rukovodećim pozicijama. Naveo je da one značajno doprinose odgojno-obrazovnoj misiji naše škole i društva u cjelini. Profesorice, stručne saradnice i ostale radnice Druge gimnazije predstavljaju veliku snagu koja svojim predanim radom, trudom i zalaganjem čini da naša škola postaje prepoznatljiva u Sarajevu i šire.