OBAVIJEST ZA RODITELJE, PROFESORE I UČENIKE

Dana 10. marta ove godine na službenu e-mail adresu Druge gimnazije Sarajevo došlo je Rješenje Inspektorata sanitarne, zdravstvene i farmaceutske inspekcije i inspekcije za hranu broj UP-1-14-10/06-33-05591/20, kojim se grupi od 35 učenika i tri profesora iz naše škole koji su se vratili s putovanja u Minhen zabranjuje kretanje van prostora boravka u trajanju od 14 dana, počev od 6. marta tekuće godine. Razlog je preventivna mjera zaštite od koronavirusa. Rješenje je donijeto u skladu s Zakonom o zaštiti stanovništva pod zaraznih bolesti i Odlukom Vlade Federacije Bosne i Hercegovine. U vezi s navedenim, uprava Druge gimnazije Sarajevo je postupila po  Rješenju i  poduzela sve mjere i radnje ka prevazilaženju trenutne situacije, koje se tiču organizovanja online nastave za navedene učenike putem platforme Google for education. Nadalje, uprava škole izjavljuje da niko od naših učenika i profesora nema nikakve simptome koji bi ukazivali na bilo kakvu zaraznu ili drugu bolest. Također, pojačane su sve mjere zaštite samog objekta i svih učenika i radnika škole, u smislu redovnog tretiranja površina sredstvima za dezinfekciju.