GOLOVI ZA RUKOMET POKLONJENI ŠKOLI

U srijedu 11. marta ove godine u fiskulturnoj sali  naše škole„Jan Doršner“ svečano je predstavljen Personalni projekat učenice II-3 razreda MYP Isidore Mandić. Isidora je u okviru svog projekta snimila film o rukometnoj reprezentaciji Bosne i Hercegovine pod naslovom „Prvi put s BiH na Euro“, koji govori o pripremama naše reprezentacije za odlazak na ovogodišnje Evropsko prvenstvo u rukometu. Osim što je imala priliku razgovarati s našim rukometašima i posmatrati utakmice reprezentacije, Isidora je školi poklonila i vrijednu donaciju, a to su dva potpuno nova gola za rukomet. Na taj način je ovaj projekat postao prepoznatljiv u samoj školi i šire. O tome je napravljen i tv prilog koji će biti emitiran na BHT1. Mentor na projektu bio je profesor Tarik Hadžiahmetović. Ovaj projekat pokazuje kako je naša škola bogata talentovanim učenicima, koji svoju ljubav prema sportu i odgovornost prema radu pokazuju u svakoj prilici.