SJEDNICA TIMA ZA PRAĆENJE ONLINE NASTAVE

U srijedu, 18. marta ove godine Tim za prećenje online nastave održao je četvrtu sjednicu, kojom je predsjedavao direktor Druge gimnazije, prof Seid Alibegović. Konstatovano je da provedba online nastave protiče uredno i da se nastava odvija nesmetano. Svi tehhnički problemi se dobro rješavaju, zahvaljujući angažmanu administratora online nastave Ajdina Bašića, na čemu mu se Tim zahvaljuje. Tim za praćenje online nastave primio je k znanju odluke o proglašenju prirodne i druge nesreće koje su donijeli organi države Bosne i Hercegovine i entiteta Federacije Bosne i Hercegovine, i pozvao je na striktno poštovanje navedenih odluka.  Upućuje se inicijativa prema nadležnim institucijama da se u proces online nastave uključi što veći broj stručnjaka: pedagoga, psihologa, metodičara, kako bi se na zadovoljavajući način razvio pedagoški segment online nastave. Pružamo podršku svim našim učenicima, roditeljima i profesorima i pozivamo ih da zajedničkim radom i zalaganjem prevaziđemo ovu situaciju. Još jednom pozivamo sve učenike i profesore da poštuju upute nadležnih organa, smanje kretanje i velika okupljanja, te vode računa o svom zdravstvenom stanju. Svaki eventualni problem ili poteškoću u obavljanju online nastave možete prijaviti Timu. Samo zajedničkim radom, trudom i solidarnošću možemo svima olakšati ovu ozbiljnu situaciju.